بازگشت به مقالات تخصصی
5 راهی نشان می‌دهد که ما درحال حاضر در متاورس زندگی می‌کنیم

5 راهی که نشان می‌دهد ما درحال حاضر در متاورس زندگی می‌کنیم

متاورس یک دنیای مجازی را تصور می‌کند که در آن آواتارهای دیجیتال از طریق کار، مسافرت یا سرگرمی با استفاده از هدست های VR به هم متصل می‌شوند. در حالی که فناوری هسته‌ای متاورس هنوز دور از دسترس است، راه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد که ما قبلاً در فرهنگ به خصوص فضاهای آنلاین خود زمینه را برای متاورس فراهم کرده‌ایم. مفهوم متاورس به طور فزاینده‌ای محبوب شده است، اما هر چقدر هم که این فناوری نوظهور، اما به آن صورت که ناآشنا به نظر می‌رسد، بیگانه نمی‌باشد. در حالی که محیط‌های واقعیت مجازی هنوز نیاز به اصلاح دارند، بسیاری از زمینه‌های متاورس قبلاً در دنیای آنلاین فراهم شده است. در این مقاله، ما پنج راهی را که جامعه به سمت فراجهان پیش می‌رود و برخی نظریه‌ها در مورد این که احتمالا در آینده‌ای نه چندان نزدیک همه چیز در نحوه زندگی ما تغییر خواهید کرد بررسی بررسی می‌کنیم.

فهرست مطالب

1. هویت‌های دیجیتال و آواتارها

در متاورس، مردم این آزادی را دارند که هر طور که می‌خواهند خودشان را مدیریت کنند. در دنیای متاورس، لباس‌ها، فرم بدن، جنسیت، رنگ پوست و ویژگی‌های صورت، همگی قابل تنظیم می‌باشند. در حالی که این سطح از کنترل در حال حاضر بیشتر برای شخصیت‌های بازی‌های ویدیویی در دسترس می‌باشد، آواتارهای دیجیتالی و ویژگی‌های دیجیتالی زیادی نیز برای استفاده در پلتفرم‌های دیگر مانند رسانه‌های اجتماعی در دسترس است. 

هویت‌های دیجیتال در زندگی روزمره ما

با توجه به ابزارها و مهارت‌های مناسب، افراد می‌توانند به راحتی حضور خود را در رسانه‌های اجتماعی دستکاری کنند تا هر طور که می‌خواهند خودشان را منعکس کنند. ما این کار را تا حدی با استفاده از فتوشاپ، لایت روم، فیلترهای اسنپ چت، ایموجی های هوش مصنوعی و موارد دیگر انجام می‌دهیم. متاورس به سادگی این کار را بیشتر گسترش می‌دهد. همانطور که می‌دانید اینفلوئنسرهای مجازی در اینستاگرام مانند Miquela و Bermuda طرفداران زیادی دارند. علیرغم اینکه واضح است که واقعی نمی‌باشند، این شخصیت‌های CGI (تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر که به اختصار CGI نامیده می‌شود، محتوای بصری ثابت یا متحرک را با نرم افزار کامپیوتری ایجاد می‌کند.) هنوز هم می‌توانند بر تصمیمات خرید و سبک زندگی میلیون‌ها نفر تأثیر بگذارند.

هویت‌های دیجیتال در زندگی روزمره ما

اگر بیشتر دقت کنید، به احتمال زیاد می‌توانید ماهیت مجازی آن‌ها را تشخیص دهید. البته با بهتر شدن این فناوری، آن‌ها مانند انسان‌های واقعی ظاهر می‌شوند تا جایی که قابل تشخیص نمی‌باشند. این در حالی است که در یک فضای دیجیتال، تشخیص افراد واقعی از تقلبی حتی پس از بررسی دقیق غیرممکن است. به این معنی که شما هرگز واقعاً نمی‌دانید که آیا فردی که در متاورس ملاقات کرده اید یک شخص واقعی بوده است یا خیر!!!

2. تجارت الکترونیک

بسیاری از چیزهایی که امروزه خرید و فروش می‌کنیم، محصولات دیجیتالی هستند، یعنی اقلام ناملموسی که به شکل دیجیتالی وجود دارند. برای مثال فیلم‌ها، موسیقی، کتاب‌های الکترونیکی، بازی‌های ویدیویی، آیتم‌های درون گیم، نرم افزار، دوره‌های آنلاین، آثار هنری و البته NFT بخشی از محصولات دیجیتالی می‌باشند.

متاورس و تجارت

متاورس گام بعدی در تکامل محصولات دیجیتالی خواهد بود. به عنوان مثال، متاورس به جای تماشای فیلم مورد علاقه خود بر روی صفحه تخت، به شما این امکان را می‌دهد که از طریق تجربه واقعیت مجازی 360 درجه خود در داستان غوطه ور شوید. هنرمندان می‌توانند مناظر وسیعی را طراحی کنند، معماران می‌توانند خانه‌های مجلل ایجاد کنند و توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی‌های نفسگیر بسازند که همگی برای خرید در دسترس می‌باشند.

3. روابط دیجیتال

روابط دیجیتال

یافتن افراد جدید و دوست یابی آنلاین هرگز آسان نبوده است. همانطور که اینترنت چندین دهه پیش مانع فاصله را کاهش داد، متاورس نیز مانع نمایشگرها را کاهش خواهد داد. شما قادر خواهید بود با دوستان و شریک راه دور خود مانند زندگی واقعی معاشرت کنید، مهم نیست که آن‌ها در کشور دیگری یا حتی در قاره‌ای متفاوت باشند. همچنین جوامع و افرادی به صورت آنلاین آموزش و به اشتراک گذاشتن علایق شما مانند بازی‌های ویدویی، هنر، شعر یا سفالگری را برایتان به ارمغان می‌آورند .با این حال، یک پیامد ترسناک چنین دنیایی این است که همانند یک معدن طلا برای تبلیغ کنندگان و یک کابوس بالقوه برای کاربران خواهد بود. به تمام داده‌ها و اطلاعاتی که تبلیغ کنندگان می‌توانند جمع آوری کنند فکر کنید! برای مثال گفتار، حالات چهره، و احساسات شما را می‌توان برای ایجاد تبلیغات کاملا شخصی استفاده کرد.

آموزش دیجیتال در متاورس

4. آموزش دیجیتال

همه گیری COVID-19 منجر به انفجاری در آموزش از راه دور شد. میلیاردها نفر در سراسر جهان برای مطالعه، آموزش و همکاری به ابزارهایی مانند Zoom و Google Classroom روی آوردند. همچنین شاهد جهش در ایجاد و گسترش دوره‌های آنلاین بودیم. همه این‌ها پتانسیل آموزش دیجیتال را به ما نشان داد و اینکه چرا یک کلاس درس نباید به چهار دیوار محدود شود. همچنین راه‌های جدیدی برای شبیه‌سازی جلسات و درس‌های حضوری در حالی که از راه دور می‌مانیم، کشف کردیم.

آموزش دیجیتال در متاورس

متاورس این ایده را گسترش می‌دهد. درواقع به تجسم جلسات کاری و کلاس‌های درسی از طریق انیمیشن‌های تعاملی 360 درجه کمک می‌کند. این رویکرد عملی می‌تواند یادگیری را نه تنها سرگرم کننده، بلکه بسیار کارآمد کند. بنابراین می‌توان گفت که پتانسیل در دنیای متاورس بسیار زیاد است. پزشکان، مهندسان و فیزیکدانان می‌توانند با هنرمندان برای ایجاد دوره‌ها و جلساتی همکاری کنند که می‌توانند حتی ظریف‌ترین موضوعات را به قطعات کوچک تقسیم کنند. این تلفیقی از سرگرمی و آموزش می‌تواند مفاهیم پیچیده را برای درک آسان‌تر و به یاد ماندنی‌تر کند. تصور کنید یک کلاس از دانش آموزان دبیرستانی در حالی که روی سطح سیاره ایستاده اند، درباره مریخ یاد می‌گیرند. با این تصورات می‌توان به شگفت انگیز بودن متاورس پی برد.

5. خرید آنلاین

همان‌طور که در دنیای امروز بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای رفتن به یک فروشگاه فیزیکی، خرید آنلاین انجام دهند، احتمالاً خرید VR به همان اندازه حتی بیشتر جذاب خواهد بود. در حال حاضر تعدادی اپلیکیشن واقعیت افزوده وجود دارد که تجربه خرید را بهبود می‌بخشد. متاورس احتمالاً بر روی این پایه‌ها ساخته خواهد شد تا آن‌ها را کامل‌تر و بزرگ‌تر کند.

خرید در متاورس

خرید در متاورس

هدف در متاورس ساده است: مزایای ترکیب خرید آفلاین و آنلاین. دقیقاً مانند زندگی واقعی، در متاورس نیز باید بتوانید یک لباس را امتحان کنید تا ببینید که آیا این لباس برای شما مناسب است. این امکانات در صورتی فوق العاده‌تر می‌شود که خدمات 24 ساعته و 7 روز هفته را نیز داشته باشید و مجبور نباشید با شلوغی سر و کار داشته باشید. بنابراین در هر زمان می‌توانید خرید کنید. باز هم، پتانسیل متاورس شگفت انگیز است. نکته جالب در مورد یک سوپرمارکت مجازی این است که خرید در آن مانند یک سوپرمارکت واقعی دشوار نمی‌باشد. تصور کنید باید خریدهای خود را به درستی و بدون اینکه روی زمین بیاندازید، باید با خود حمل کنید. این در حالی است که این نوع ناراحتی در دنیای VR منطقی نمی‌باشد. در هر صورت، خرید در متاورس می‌تواند به سرعت یک فرمان صوتی یا به اندازه یک ترن هوایی هیجان انگیز باشد.

حرف آخر

ساخت Metaverse یک چالش بزرگ خواهد بود. هیچ کس به طور قطع نمی‌داند که متاورس چگونه به وجود می‌آید. ایده‌های زیادی در مورد متاوس و زندگی در آن وجود دارد. برخی از این نظرات خوب، برخی بد و برخی وحشتناک می‌باشند. تنها چیزی که به یقین می‌دانیم این است که ساخت متاورس به آزمون و خطای زیادی نیاز دارد و احتمالا سال‌ها طول بکشد تا به طور کامل قابل استفاده باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به مقالات تخصصی