بازگشت به مقالات تخصصی
حذف دائمی اطلاعات و تنظیمات آیفون

چگونه اطلاعات و تنظیمات را از حافظه آیفون به طور دائم پاک کنیم؟

به دنبال روش حذف اطلاعات از آیفون هستید؟ فرض کنیم برخی از اطلاعات و اصطلاحا دیتای خود را از روی گوشی آیفونتان پاک کرده‌اید. این بدین معنا نیست که این دیتا بطور کامل پاک شده‌اند. برای پاک شدن همیشگی این اطلاعات باید اقدامات بیشتری انجام دهید که در این مقاله به تفضیل به آن پرداخته‌ایم.

همان‌طور که گفتیم حذف اطلاعات از آیفون، آنها را برای همیشه پاک نمی کند. اطلاعات آیفونی که فکر می‌کنید از گوشی اپل پاک کرده‌اید هنوز در حافظه آیفون باقی می‌ماند. همیشه مطمئن‌تر است که قبل از فروش یا تعویض آن، مطمئن شوید که داده‌های خود را برای همیشه پاک کرده‌اید. خبر خوب اینکه امکان آن وجود دارد که تمام محتوا و تنظیمات خود را برای همیشه از حافظه حذف کنید و مطمئن شوید که تلفن شما کاملاً عاری از اطلاعات شما است.

اپل دو راه دارد که از طریق آنها می‌توانید انتخاب کنید که تمام اطلاعات خود را برای همیشه پاک کنید. می‌توانید داده‌ها و اطلاعات خود را از روی خود iPhone پاک کنید، یا می‌توانید از سیستم Mac یا Windows برای پاک‌کردن تمام دیتا و تنظیمات آیفون خود استفاده کنید.

در اینجا ما یک راهنمای گام به گام در مورد اینکه چگونه می‌توانید اطلاعات خود را برای همیشه از آیفون پاک کنید، گردآوری کرده ایم.

چگونه داده ها و تنظیمات را از حافظه آیفون به طور دائم پاک کنیم؟

برای حذف دائمی دیتا از حافظه آیفون با استفاده از آیفون، این مراحل آسان را دنبال کنید:

  • به Settings > General > Transfer or Reset iPhone بروید.
  • روی Erase All Content and Settings ضربه بزنید.

نحوه پاک کردن دائمی اطلاعات از حافظه آیفون با استفاده از سیستم Mac یا Windows

همچنین می‌توان از سیستم مک یا ویندوز برای حذف دائمی اطلاعات و تنظیمات آیفون شما استفاده کرد. اگر نمی‌توانید تنظیمات را در آیفون باز کنید، این روش می تواند مفید باشد. برای پاک‌کردن دائمی اطلاعات از حافظه آیفون با استفاده از Mac یا Windows PC این مراحل را دنبال کنید:

آیفون و کامپیوتر خود را با کابل وصل کنید.

یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

  • در نوار کناری Finder در مک: آیفون خود را انتخاب کنید، روی General در بالای پنجره کلیک کنید، سپس روی Restore iPhone کلیک کنید.
  • در برنامه iTunes در سیستم ویندوز: روی دکمه iPhone در سمت چپ بالای پنجره iTunes کلیک کنید، روی Summary کلیک کنید، سپس روی Restore iPhone کلیک کنید.

جمع‌بندی

قبل از اقدام به حذف دائمی اطلاعات خود از روی گوشی آیفون، مطمئن شوید که به آنها نیازی ندارید، چون امکان دستیابی مجدد به آنها وجود ندارد. برای این منظور، بهترین کار گرفتن بکاپ بر روی یک هارد اکسترنال یا درایو SSD/HDD یک سیستم کامپیوتری می‌باشد. در صورتی که سوالی مرتبط با این مقاله داشتید، در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ‌گوی سوالات شما عزیزان باشیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازگشت به مقالات تخصصی